Drzwi frontowe zewnętrzne epoki edwariańskiej: witraże do wyboru

Drzwi frontowe zewnętrzne epoki edwariańskiej: witraże do wyboru
7 czerwca 2018 Bartek Andrus

Szkło okienne jest bardzo ważnym elementem projektowania drzwi wejściowych z epoki edwariańskiej, kiedy to architektura drzwi wejściowych stała się bardziej dekoracyjna, choć można je również znaleźć w wiktoriańskich drzwiach wejściowych. Delikatne kolory i nieprzezroczystość nie tylko wpływają na atrakcyjność i charakter zewnętrzny, ale także przekształcają każdy korytarz w kalejdoskop kolorowego światła.
Niezależnie od tego, czy chodzi o zachowanie oryginalnego fragmentu witrażowego, czy też o nowy projekt witrażu do drzwi wejściowych z epoki, dostępne są różne opcje.

1. Remont frontowych drzwi edwariańskich

Jeśli witraże w Twoich drzwiach z epoki edwardiańskiej lub innej są w dobrym stanie, ale chcesz je zachować i chronić, a także poprawić bezpieczeństwo i izolację drzwi, wówczas idealnym rozwiązaniem jest zamknięcie witraży w potrójnej szybie.
Podczas tego procesu oryginalna szyba witrażowa jest ostrożnie usuwana i odnawiana, a następnie zamykana pomiędzy dwoma szklanymi szybami przezroczystymi. Jedną z tych tafli szkła może być szkło laminowane, które jest pogrubione dla dodatkowego bezpieczeństwa, jak również jest bardziej izolowane przed szkodliwymi stratami ciepła i hałasem.
W ten sposób oryginalne witraże mogą zostać zachowane w nowych drzwiach wejściowych. Specjalizujemy się w tworzeniu drzwi frontowych na dokładny okres stylistyki, dzięki czemu zarówno projekt drzwi, jak i szyba mogą być zachowane w najdrobniejszych szczegółach.
Jak widać na zdjęciu przednich drzwi epoki edwardiańskiej powyżej, jedyną wadą tej techniki jest to, że tekstura i zmienne odbicie witraży jest tracone, gdy są one otoczone zwykłym szkłem.

2. Wymiana drzwi frontowych z epoki edwardiańskiej.

W przypadku uszkodzenia witraży w drzwiach wejściowych z epoki, możliwe jest odtworzenie istniejącego wzoru z nowymi witrażami i szkłem ołowiowym. Wzór i kolory oryginalnego wzoru można odtworzyć w taki sposób, aby nie można było wykryć, że szyba została zmieniona.

2. Wymiana drzwi frontowych z epoki edwardiańskiej.

W przypadku uszkodzenia witraży w drzwiach wejściowych z epoki, możliwe jest odtworzenie istniejącego wzoru z nowymi witrażami i szkłem ołowiowym. Wzór i kolory oryginalnego wzoru można odtworzyć w taki sposób, aby nie można było wykryć, że szyba została zmieniona.
Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość zachowania i odtworzenia oryginalnej faktury barwionego szkła. Istnieje również możliwość włączenia szyby witrażowej do szyby zespolonej, tak aby druga szyba, widoczna tylko z wnętrza domu, zwiększyła bezpieczeństwo i izolację lokalu. Również w tym przypadku szkło laminowane zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i izolację.

3. Zastąpienie witraży kolorową folią


Alternatywą dla wymiany witraży w dawnych drzwiach wejściowych jest odtworzenie projektu i wyglądu oryginalnego witrażu na płytę szklaną pokrytą kolorową folią i ołowianą częścią prowadzącą. Jak widać na zdjęciu szyby w stylu edwardiańskim, ta kolorowa folia ma autentyczny wygląd witrażu, a gołe oko nie dostrzeże, że samo szkło nie jest witrażem.
Szkło powlekane może być również stosowane w szybie zespolonej, przy czym szyba wewnętrzna wykonana jest ze szkła laminowanego, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i izolację.
Niezależnie od wybranej opcji, wyspecjalizowani producenci drzwi wejściowych z drewna, tacy jak my, będą w stanie odtworzyć wygląd całych drzwi, szyb, okuć i kolorów, tak aby można było zapewnić bezpieczeństwo i osiągi drzwi wejściowych przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego wzornictwa z okresu ich użytkowania.
Poza drzwiami wejściowymi z epoki edwardiańskiej specjalizujemy się również w drzwiach wejściowych wiktoriańskich i gregoriański, a także w drzwiach wejściowych do budynków z okresu międzywojennego.

Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych opcji, skontaktuj się z nami.